Intelligentsed coachid käisid coachingu maailmakonverentsil Balil, Indoneesias

12. aprill, 2016

Märtsi viimasel nädalal pakkisid Intelligentse Grupi 6 lahenduskeskset coachi oma kohvrid ja suundusid ühele pikale aga ääretult huvitavale koolitusreisile. Meie sihtkohaks oli ilus ja soe Indoneesia saar, mis asub Tallinnast ca 10 800 km kaugusel – kas oskad juba arvata kus me oleme?

Me asume hetkel siin:
Bali Indoneesia saarestikus

Geograafiliselt asume Tallinnast ca 10 800 km kaugusel.
Jalgsi Tallinnast tulles kulub Sul Indoneesiasse, Bali saarele jõudmiseks 2866 tundi ja 14 233 km, mis on ca 18 678 477,7 sammu.
Lennukiga on siia aga võimalik kohale lennata Tallinnast ca 12 tunniga.

Põhjus miks me nii pika reisi otsustasime ette võtta oli lihtne    Bali saarel toimus 6.-7. aprillil, 2016 lahenduskeskse coachingu maailmakonverents ehk THE WORLD GAME COACHING CONFERENCE kuhu kogunesid kokku Erickson’i lahenduskeskse coachingu pratiseerivad coachid. Käesoleval hetkel on Erickson College International esindatud 46. riigis, sh ka Eestis ning nende ICF-i poolt akrediteeritud coachingu koolitusprogrammis on osalenud rohkem kui 41 00 inimest. Erickson College ametlik esindaja Eestis on Intelligentne Grupp OÜ.
Loe meie coachingu koolitusprogrammi kohta täpsemalt edasi siit: https://intelligentne.ee/koolitused/coachingukoolitused/icf-coachingu-programm/
Konverentsi kohta saab täpsemalt edasi lugeda ka Ericksoni kodulehelt siit: http://worldgame.erickson.edu


THE WORLD GAME 2016
lahenduskeskse coachingu maailmakonverentsil oli sel aastal kokku coache 24. erinevast riigist. Siin on pilt kõikidest coachingu konverentsil esindatud riikide lippudest:

Coachingu maailmakonverents Balil, Indoneesias

Eesti Intelligentsetest lahenduskesksetest coachidest oli konverentsil esindatud päris suur arv coache. Siin nad on:

Eesti coachid Bali coachingu konverentsil, 2016

 

Konverentsil jagati kõikidele osalejatele vahvad seljakotid koos materjalide ja muu nänniga:

Maailma cochingu konverentsikott

 

Konverentsi esimene päev algas vahva BALI PENDET TANTSUGA, kus erinevatest riikidest pärit coachidele tutvustati Bali tantsu. Tantsu on võimalik näha siit:

Peale seda esines avakõnega lahenduskeskse coachingu pioneer ja Erickson Coaching College looja DR. MARILYN ATKINSON, kes rääkis coachidele mis on Maailmamäng ja kuidas seda mängitakse. See kõne oli täis inspiratsiooni ja nii palju võimalusi, mis tekitas tunde, et oleme tõesti õigel ajal õiges kohas, õiges ruumis ja õigete inimestega. Siin on pilt Dr. Marilyn Atkinsonist kõne pidamas:

Dr. Marilyn Atkinson peab kõne coachingu konverentsil Balil, aprill 2016
Dr. Marilyn Atkinson’i kohta on võimalik edasi lugeda siit: https://erickson.edu/mentors/marilyn-atkinson/

Peale imeilusat Bali tantsu ja inspireerivat avakõnet jätkus konverents Briti psühholoogi DR. PETER WRYCZ ettekandega, kus peamiseks teemaks oli coachide teadlik kohalolek (mindfulness), oma energia ja mõtete juhtimine ning inimese teadlik panus maailmale laiemalt. Tegemist oli samaaegselt väga sügava ja inspireeriva ettekandega.

Siin on kokkuvõtlik pilt Dr. Peter Wrycza ettekandest:

Dr. Wrycza coachingu maailmakonverentsill Balil, aprill 2016

 

Peale  kahte väga inspireerivat esinemist jätkus konverents erinevate töötubadega, mille raames oli coachidel võimalik tutvuda  käimasolevate coachingu projektidega.

Esimese päeva kolmas ettekanne oli väga mänguline ja lõbus ning seda viis läbi energiline MARK FOURNIER.

Mark’i ettekanne oli väga inspireeriv ning rääkis sellest kuidas olla tranformatsiooniline ja mänguline muutuste juhtija. Lisaks sellele rääkis Mark ka Gandhi-efektist ning sellest miks on mänguline lähenemine nii tõhus.

Siin on pilt Mark’i ettekandest:

Mark Fournier coachingu maailmakonverentsil Balil, aprill 2016

 

PÄEV 2

Maailmamängu coachingu konverentsi teine päev algas taas ühe põneva tantsuga. Seekord kostitasid korraldajad meid Poco Poco tantsuga, mis pärineb Indoneesia saare Sulawesi põhjapoolsest osast. Seda tantsu on võimalik näha siin:

 

Peale vahvat tantsutrenni jätkus konverents CHRISTOPHER COOK‘i ettekandega, mis oli täis väga sügavat teadust, palju inspiratsiooni ning ääretult-ääretult huvitavaid mõtteid. Christopher rääkis hästi huvitavalt sellest, kuidas liikuda järk-järgult inim-tegevuselt inim-olemisele ning tuua seeläbi endaga kaasa inspireeriv muutus. Lisaks rääkis Christopher veel seda, millised on need 6 omadust, mille abil on võimalik käivitada vertikaalset evolutsioonilist muutust nii enda, oma meeskonna kui ühiskonna tasandil.

Ta rääkis sellest kuidas avatud meel, teadlikkus, teadlik kohalolek (mindfulness) ja lahendused annavad sulle võimaluse liikuda edasi uutele tasanditele. Uutele tasanditele, kus on  Sul võimalus näha uusi võimalusi ja kogeda uusi kogemusi. See annab Sulle võimaluse panustada veelgi sügavamalt uute võimaluste ja evolutsioonilise muutuste käivitamisele – on see siis Sinu enda, Sinu meeskonna või ühiskonna osas laiemalt.

Siin on pilt Christopher’i ettekandest:

Christopher Cook ettekanne  maailmamängu coachingu konverentsil Balil, aprill 2016

Christopher Cook’i ülipõnevale ettekandele järgnesid erinevad praktilised töötoad mille fookus oli anda praktilisi võtteid ja näpunäiteid praktiseerivatele coachidele selle kohta, kuidas coachingu kaudu on võimalik leida lahendusi ka kõige keerulisematele väljakutsetele. Töötubades jagati  inspireerivaid näiteid selle kohta, kuidas läbi lahenduskeskse coachingu metoodika on Ericksoni coachid suutnud muuta tuhandete inimeste elusid nii Indoneesias kui Brasiilias,  seda eriti vaesemates piirkondades (slummides), kus coachingu mõiste oma olemuselt on väga võõrapärane ja kauge.

Praktiliste töötubade näited olid samaaegselt nii inspireerivad kui kaasakiskuvad, et tekkis väga suur soov antud näpunäiteid Eesti keskkonnas rakendada.

Praktilistele töötubadele järgnes lõbus ja energiline esinemine Bali poistelt, kes esitasid CEK BUM DOR TANTSU. Peale lühikest ettekannet õpetasid kohalikud Bali poisid seda vahvat tantsu ka rahvusvahelistele lahenduskesksetele coachidele.

Siin on Cek Bum Dor tantsu ettekanne Bali poiste poolt:

Lõbusale tantsule järgnes sügav ja huvitav ettekanne filosoof RICHARD A. BOWELL’i poolt, kes rääkis oma ettekandes sellest mis juhtub siis kui sa muudad ennast kasvõi natukene paremaks, arened natukene oma tänasest olekust edasi ning oled valmis natukene rohkem andma oma panuse maailma, kui terviku, arengusse. Richard rääkis sellest, mis on integreeritud evolutsiooniline muutus, sellest miks me elame hetkes mida pole veel juhtunud ja hetketes, mis on meiega juba minevikus juhtunud. Tema ettekanne kutsus coache üles esitama väga sügavaid küsimusi iseendale selle kohta kes ma olen, mida ma tahan ja mis on see sõnum, mida ma tahan maailmaga jagada.

Konverents lõppes erinevate meeskonnatööde kokkuvõttega, meeskonnatööde presenteerimisega, mille tulemusena valmisid meeskondades läbi meeskonna coachingu metoodika eriilmelised projektid, mida on võimalik rakendada nii Eestis, Balil, Brasiilias või ükskõik millised maailmajaos, kus pealehakkajaks on üks inspireeritud lahenduskeskne coach.

Siin on pilt lahenduskeskse maailmamängu konverensil THE WORLD GAME 2016 osalejatest:

Coachingu konverentsi The World Game 2016 osalejad

Rahvusvahelise coachingu konverentsi THE WORLD GAME 2016 lõppedes võib tõdeda, et suured muutused algavad inimesest endast –  tema julgusest ja teadlikust kohalolekust (mindfulness). Loomulikult ka sellest teadmisest miks ja missuguseid muutuseid käivitada ning kuidas elada täisväärtuslikku elu, mis lisaks personaalsele naudingule loob väärtust ka maailmale. See on teadmine sellest kuidas läbi teadliku eneseteostuse on võimalik luua väärtust oma keskkonnale ja maailmale tervikuna.