Eestis on 17 uut ja vinget coachi, kes muudavad maailma üks vestlus korraga

20. veebruar, 2018

Sel pühapäeval, 18. veebruaril, lõpetas meie rahvusvahelise coachingu The ART & Science of Coachingväljaõpe 17 uut ja vinget coachi. Hurraa, hurraa, hurraaaaa ja palju õnne kõikidele!

Uued ja värsked lahenduskesksed coachid käisid koos coachingut õppimas 2017. aasta novembrist kuni 18. veebruarini 2018, investeerisid kokku oma ajast 16 päeva ja 128 tundi. Moodulite vahepealsel ajal kohtusid coachid usinasti ning tegid palju coachingu praktikat.

Siin on pilt meie lahenduskeskse coachingu väljaõppe viimasest moodulist:

 

Meie coachingu väljaõppe viimasel päeval tuli kõikidel coachidel sooritada nii teoreetiline kui ka praktiline coachingu eksam. Antud päeva pärastlõuna möödus meil tähistades – tähistasime õnne, tähistasime pingutust ja kõike seda positiivset muutust, mida coachid meid ümbritsevasse keskkonda oma tegutsemisega loovad ja looma hakkavad. See on suur kingitus Eestile, mille üle tasub uhkust tunda!

Meie rahvusvaheliste coachingu sertifikaatide kätteandmine möödus mullirohke vahuveini, maitsvate snäkkide ja ilusa tordi saatel.

Siin on pilt meie imemaitsvast tordist:

 

Siin on pilt meie coachidest koos rahvusvaheliste coachingu sertifikaatide ja coachingu mappidega:

 

KAS SA TAHAD TEADA, KUIDAS MEIE COACHID SERTIFIKAADINI JÕUDSID? 

Siin väikene ülevaade ka sellest, kuidas värskelt diplomeeritud coachid sertifikaadini jõudsid.

Meie lahenduskeskse coachingu koolitusprogramm on akrediteeritud ICF-i (International Coach Federation) poolt ja selle edukalt lõpetanud rohkem kui 42 000 inimest üle maailma (rohkem kui 45. erinevas riigis).

Lahenduskeskse coachingu koolitusprogramm koosneb neljast 4-päevasest moodulist (4 x 4 päeva) kogumahus 128 tundi (ICF Core Competency Hours) ehk 16 päeva. Koolitust viivad läbi rahvusvaheliselt tunnustatud ICF’i kõrgemaid tasemeid omavad coachingu treenerid, kes lendavad siia kohale üle ookeani Kanadast. Programm toimub inglise keeles sünkroontõlkega eesti keelde.

MOODUL I ehk SISSEJUHATUS COACHINGUSSE
Esimese mooduli keskseks küsimuseks on: “Mida ma tegelikult tahan?”. Antud moodulis õpitakse püstitama selgeid eesmärke, loovaid lahendusi ja kasutama uusimaid coachingu tööriistu, et käivitada ja juhtida kliendi sisemist motivatsiooni. Räägitakse aju ülesehitusest ja tutvustatakse lahenduskeskse coachingu mudelit ehk coachingu noolt. Moodulis liigutakse samm sammult sügavamale lahenduskeskse coachingu meetodi olemusse.

MOODUL II ehk TÖÖRIISTADE MOODUL
Teise mooduli keskseks küsimuseks on “Kuidas ma jõuan oma eesmärgini?”. Läbi erinevate meetodite on tähelepanu kliendi suhetel, strateegial ja kavandatud plaani looval elluviimisel. Kliendi liikumist raamistab keskkond ja aeg. Antud moodulis keskendume lahenduskeskse coachingu tööriistadele, õpime kuidas töötada aja ja prioritiseerimisega, vaatame milliseid tööriistasid ja nippe kasutades saavutame parima tulemuse ning uudistame kuidas juhtida loovust.

MOODUL III ehk VÄÄRTUSTE MOODUL
Kolmanda mooduli keskseks küsimuseks on “Miks on see minu jaoks oluline?”. Mooduli eesmärk on aidata kliendil saada veelgi sügavam ühendus oma väärtuste, uskumuste ja annetega ning aidata teadvustada, kas kavandatud tee on kooskõlas kliendi väärtustega ja toetab tema põhiolemust. Läbi väärtuste teadvustamise toimub väärtuste laiem integratsioon kliendi tööprotsessi ja ellu.

Selle 4-päeva jooksul keskendutakse väärtuste avastamisele ja väärtuste rakendamisele kliendi hüvanguks. Tegeletakse väärtuste ühendamisega ja vaadeltakse kuidas hakkama saada väärtustega kaasnevate hirmudega. Lisaks sellele õpitakse ja praktiseeritakse erinevaid tööriistu mida coachid saavad kasutada erinevate väärtusprotsesside juhtimiseks. Antud moodulis peatume põgusalt ka meeskonna coachingu teemal ning uurime mida kaasab endas pikaajaline coachingu suhe kliendiga.

MOODUL IV ehk TEADMISTE & OSKUSTE INTEGRATSIOONI MOODUL
Neljanda mooduli keskseks küsimuseks on ”Kuidas ma tean, et ma olen saavutanud oma eesmärgi?”. Viimases moodulis vaadatakse üle kõik eelnevad moodulid, et luua laiem pilt lahenduskeskse coachingu mudelist. Mooduli põhieesmärgiks on ühendada kõik seni omandatud teadmised ja kogemused ning integreerida need kliendi eesmärkidega. Õpitakse laiendatud kommunikatsiooni, pööratakse tähelepanud nn. motiveerivale sõnavarale ja oma suhtlemisstiili mitmekesistamise võimalustele ning uudistatakse metaprogrammide olemust. Õpitud teadmisi ja oskusi testitakse teoorias ja praktikas.

Antud coachingu koolitusprogrammi kohta on Sul võimalik lähemalt edasi lugeda siit: https://intelligentne.ee/koolitused/juhendamine/icf-coachingu-programm/

Kui Sa tunned, et soovid coachingut ise järele proovida siis võta meiega julgesti ühendust
e-maili: info@intelligentne.ee või telefoni 52 68 296 (Signe) teel.